VIIІ Міжнародний конгрес зі свинарства Zoetis

444

21-24 квітня відбувся Міжнародний конгрес зі свинарства. Захід, організований компанією Zoetis проходив у бізнес-готелі «Гудзон», що розташований у мальовничому місці Дніпропетровської області. Конгрес зібрав найкращих фахівців у області свинарства, як України, так і близького та далекого зарубіжжя. У роботі конгресу прийняли участь близько 200 фахівців з провідних аграрних підприємств, науковці та бізнес-менеджери крупних компаній – виробників сільськогосподарської продукції. Програма конгресу була розрахована на чотири плідних дня.
Урочисте відкриття конгресу обозначило вступне слово бізнес-менеджера ТОВ «Зоетіс Україна» Віктора Еверта. Серед спікерів конгресу були заплановані доповіді науковців та практикуючих фахівців з різних держав, серед яких також був представлений науково-дослідний центр біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК ДДАЕУ. Першою до уваги учасників пропонувалась доповідь професора Франциско Паллареса (Іспанія), що була присвячена цирковірус-асоційованим пневмоніям свиней та синдрому раптової смерті поросят після відлучення. Генеральний директор компанії з Німеччини «Josera Україна» Петер Брильскі висвітлив особливості організації Європейських кормових технологій в умовах України. Виступи, присвячені новітнім технологіям та сучасним підходам у промисловому свинарстві, завжди представляють найбільшу зацікавленість для практикуючих технологів і ветеринарних лікарів. Стратегії сучасного лабораторного контролю інфекційних хвороб свиней з різним імунним статусом тварин висвітлив директор НДЦ Дмитро Масюк. Особливо наочно у доповіді були представлені різні випадки с виробництва та шляхи їх вирішення з використанням сучасної лабораторної бази Центру. Професор Павло Гаврилін зробив змістовну доповідь про цирковірус-асоційовані синдроми свиней, особливості патоморфології та патогенезу захворювання. Спікер з США – Палома Суарез представила перспективи та проблеми використання антибіотиків у вирішенні захворювань свиней.
У програмі конгресу для спеціалістів м’ясопереробних підприємств та керівників фермерських господарств був проведений круглий стіл «Експорт свинини на Європейський ринок. Оцінка якості туші та визначення вартості в розрізі європейських стандартів», який визвав велику зацікавленість аграріїв.
Робота третього дня конгресу була завершена прямим інтернет-мостом з діагностичною лабораторією при Ветеринарному Університеті Штату Айови. Директор та провідні фахівці лабораторії на прямому зв’язку з учасниками конгресу поділились власним досвідом з питань епідемічної діареї свиней, яка приносить високі економічні збитки у свинарських господарствах майже всього світу. Завдяки вдало організованому круглому столу була можливість безпосередньо у залі конгресу задати питання експертам з США та отримати відповідь.
На завершення конгресу сертифікований психолог, дипломант американської школи психології Кейт Бланшар та Стівена Рівза Юлія Брикіна поділилась особливостями роботи з управління персоналом і представила актуальні майстер-класи в яких могли прийняти участь усі бажаючі.
Конгрес завершився великою гала-вечерею з концертною програмою та нагородженням переможців з різних напрямків роботи.