Керівник відділу – кандидат ветеринарних наук, доцент Кокарєв Андрій Вікторович.
Відділ складається з двох лабораторій – лабораторії ПЛР-діагностики та лабораторії імунохімії та виконує роботи з діагностики інфекційних хвороб тварин, проводить дослідження продуктів харчування і кормів для тварин з використанням сучасних молекулярних лабораторних методів.
ЛАБОРАТОРІЯ ПЛР-ДІАГНОСТИКИ
Завідувач лабораторії – Шаталов С. А.
Молекулярні дослідження у лабораторії проводяться сучасним, швидкісним, високочутливим та високоспецифічним методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) за технологією «Real Time».
Наукова діяльність лабораторії:
Розробка і впровадження у ветеринарну медицину і тваринництво інноваційних підходів до діагностики інфекційних хвороб тварин та контролю якості їх профілактики.
Основні напрямки роботи лабораторії:
- діагностика і диференціація збудників інфекційних хвороб тварин (більше 30 вірусних та 65 бактеріальних патогенів);
- генотипування вірусів (Influenza virus; Avian coronavirus; Infectious bursal disease virus; Marek‘s disease virus; Avian metapneumovirus; Porcine reproductive and respiratory syndrome; Herpesvirus-1 type та ін.) і бактерій ( pleuropneumoniae, Brachyspira spp; E. coli; Сl. perfringens; Cl. difficile; Eimeria spp.; Mycoplasma spp.; P. multocida; та ін.);
- диференціація епізоотичних ізолятів збудників хвороб тварин від вакцинних варіантів;
- визначення нуклеотидної послідовності геному збудників інфекційних хвороб тварин (секвенування);
- контроль лікувально-профілактичних заходів;
- скринінг ГМО у продуктах харчування та кормах для тварин за регуляторними послідовностями 35S; NOS; FMV; Pat; EPSP із подальшою ідентифікацією модифікованої лінії організму та визначення кількості ГМО;
- визначення фальсифікації продуктів харчування та кормів для тварин рослинною (соя, ріпак, кукурудза, тощо) та твариною (свинина, яловичина, баранина, курятина, індичатина, тощо) сировиною.
ЛАБОРАТОРІЯ ІМУНОХІМІЇ
В лабораторії імунохімії проводяться дослідження, спрямовані на виявлення антигенів та антитіл до збудників хвороб с.- г. та домашніх тварин.
Наукова діяльність лабораторії:
Проведення моніторингових досліджень для оцінки та відслідковування змін епізоотичної ситуації щодо хвороб тварин, а також на визначення імунного статусу та неспецифічної імунореактивності ссавців і птиці за дії біологічних препаратів.
Методи дослідження:
- імуноферментний аналіз (ІФА / ELISA);
- імуноблотинг;
- імунодот та імуноелектрофорез.
На підставі цих досліджень спеціалістами ветеринарної медицини встановлюють диференційний діагноз на окремі захворювання.
Застосування імунохімічних методів дослідження біологічного матеріалу дає змогу виявити антитіла та оцінити їх рівень до більш ніж 70 збудників інфекційних хвороб ВРХ, ДРХ, свиней, коней, кролей, птиці та дрібних тварин.
Індивідуальний підхід до роботи спеціалістів лабораторії забезпечується: складанням індивідуальних схем діагностики у межах певної проблеми чи загального епізоотичного нагляду; формування рекомендацій щодо відбору діагностичного матеріалу для оцінки якості імунопрофілактичних заходів із застосуванням класичних та векторних вакцин; впровадження стратегії DIVA (диференціація інфікованих тварин від вакцинованих) у ветеринарну практику; інтерпретацією результатів дослідження та формуванням узагальнюючого заключення, тощо.