BioSafety Center та «ПТАХІВНИЦТВО’2016»

13-15 вересня 2016 року у місті Трускавець відбулася XІІ Міжнародна конференція та спеціалізована виставка «ПТАХІВНИЦТВО’2016», яка є головним та самим масштабним заходом з птахівництва, що проводиться в Україні. На конференції були розглянуті актуальні проблеми розвитку галузі птахівництва, якості та безпеки продукції, сучасні методи діагностики, профілактики і лікування хвороб птиці, актуальні питання годівлі високопродуктивних кросів, новітні технології вирощування та утримання птиці.

На конференцію та виставку зібралися представники птахівничих підприємств України та компаній виробників (постачальників) ветеринарних препаратів, кормів та обладнання для птахівництва. Відкриття конференції та виставки відбулося за участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності продуктів харчування і захисту прав споживачів та Асоціації «Союз птахівників». Цього року було запрошено спікерів з різних країн та навіть континентів: США, Канада, Нідерланди, Угорщина, Австрія, Німеччина, Франція, Ізраїль, Бельгія, Болгарія, Англія.

Участь у конференції взяли більш ніж 600 провідних фахівців у галузі птахівництва, в тому числі – представники таких відомих компаній ТОВ «Сева Санте Анімаль Україна», ТОВ «BOEHRINGER INGELHEIM», ТОВ «Євровет», ТОВ «ТЕКРО», ТОВ «Лабораторний Світ», ТОВ «ІНБЕЛ», ТОВ «Зоетіс Україна», ТОВ «ELANCO ANIMAL HEALTH», ТОВ «ВЕТСИНТЕЗ», ТОВ «TRIPLEX», ТОВ «ІНТЕР-ЗАПОРІЖЖЯ», ТОВ «БІОМІН УКРАЇНА», ГК «ЄДІНСТВО» та ін.

Науково-дослідний центр біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК ДДАЕУ («BioSafety Center») за підтримки ректора ДДАЕУ професора Кобця Анатолія Степановича неодноразово був учасником поперідніх конференцій та виставок з птахівництва, але в цьому році вперше був представлений виставковий стенд Центру, розроблені презентаційно-роздаткові матеріали щодо можливостей Центру та лабораторної діагностики хвороб птиці та оцінки якості та безпечності кормів і кормових добавок та проведений семінар з метою розповсюдження інформації про можливості наукових розробок Центру для промислового птахівництва. Спікерами семінару виступили директор центру Масюк Дмитро Миколайович та завідувач відділу фізіології, біохімії та хіміко-токсикологічного аналізу Єфімов Валентин Геннадійович. Масюк Д.М. представив доповідь на тему «Організація лабораторної діагностики хвороб птиці в умовах промислового птахівництва», у якій були висвітлені питання щодо науково обґрунтованого контролю вакцинації із застосуванням методів ПЛР та імуноблотинг, а також представлені унікальні методики визначення вітамінів та амінокислот у кормах та сироватці крові тварин. Єфімов В.Г. мав доповідь «Сучасні уявлення про діагностику та профілактику мікотоксикозів. Оцінка ефективності сорбентів» та розповів про впровадження методики визначення ефективності використання сорбентів мікотоксинів у кормах та крові, яку вперше застосували в Україні.

Стенд «BioSafety Center» викликав жваву зацікавленість не тільки у виробників ветеринарних препаратів та кормів для птахівництва, а і у представників птахофабрик України різної потужності. Є певні домовленості про подальше співробітництво із закордонними компаніями, а саме – польська компанія «Proteon Pharmaceuticals» зацікавлена у проведенні моніторингових досліджень з сальмонельозу птиці методом ПЛР-діагностики, компанія «IDVet» (Франція), яка в останні роки є найбільш інноваційною компанією з діагностики хвороб тварин у Євросоюзі, запропонувала привабливі умови співробітництва, як практичного, методичного, та наукового характеру.

Також нами були досягнуті попередні домовленості на укладання контрактів з понад 10 компаніями України, які забезпечують ветеринарний та кормовий сервіс птахокомплексів та, безпосередньо, з новими птахофабриками України.

Така співпраця буде сприяти підвищенню рейтингу Центру серед фахівців ветеринарної медицини та технологів з кормовиробництва у птахівництві та компаній з ветеринарного сервісу. Це надасть можливість спеціалістам нашого Центру більш глибоко зрозуміти проблеми сучасних світових технологій птахівництва, які впроваджуються в Україні та дозволить більш якісно впроваджувати наші наукові розробки та адаптувати їх у практичну площину, бути ліквідними на ринку ветеринарної лабораторної діагностики України.

IMG_6125

IMG_6003

IMG_6057


Фото сайт Трускавец