ЩО НЕОБХІДНО ДЛЯ ПЛР-ДІАГНОСТИКИ КИШЕЧНИХ ІНФЕКЦІЙ СВИНЕЙ?

Завжди треба пам’ятати, що передбачувана локалізація збудника має вирішальне значення при виборі виду матеріалу для дослідження методом ПЛР! З огляду на це, для зажиттєвої діагностики інфекцій ШКТ свиней необхідно відбирати зразки фекалій або ректальні мазки, а для посмертної – уражені ділянки кишечників із вмістимим та брижові лімфовузли.

Для попередження перехресної контамінації кожен окремий зразок в стерильній ємності із чистою зовнішньою поверхнею вміщують у зип-лок пакет та маркують.

При відборі зразків фекалій або ректальних мазків важливо враховувати, що пробірки з транспортним середовищем можуть як покращити умови транспортування матеріалу, так і звести нанівець подальші дослідження у ПЛР-лабораторії, адже ферменти, що містяться у транспортних середовищах для бактеріологічних досліджень є інгібіторами полімеразної ланцюгової реакції та призводять до отримання хибнонегативних результатів. Тому для відбору матеріалу з метою ПЛР дослідження необхідно використовувати ємності/аплікатори без транспортного середовища або спеціальні для ПЛР діагностики.

Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись до спеціалістів BIOSAFETY CENTER, які проконсультують з питань, що вас цікавлять!