Цитологія зовнішнього слухового проходу

Цитологічне дослідження є корисним при всіх випадках отиту у собак і кішок. Цитологія є простим і недорогим діагностичним тестом, що дає швидкий результат, який дозволяє виявити і оцінити напівкількісно мікроорганізми і лейкоцити. Як правило цитологічне дослідження є показанням до проведення додатково системної терапії. Повторні цитологічні дослідження при лікуванні отиту необхідні для відстеження мікробіологічної картини і, при необхідності, зміни схеми лікування.

ухо

Для отримання коректних результатів не можна вичищати вушка тварини за 3-5 днів до дослідження.

Ватною паличкою з кожного вушка почергово шляхом прокручування ватної палички відбираємо зразок вмісту (вушної сірки та / або ексудату). Після цього “прокатуємо” вушну паличку, по різних кінцях предметного скла, попередньо підписавши буквами «Л» (з лівого вуха) і «П» (з правого вуха), до отримання “доріжки”. Далі необхідно закріпити відібраний матеріал над полум’ям пальника і для подальшого транспортування покрити друге чистим предметним склом.

чистка уха

У результаті дослідження можуть бути виявлені: бактерії (коки і палички), дріжджі (Malassezia spp. І Candida albicans), клітини епітелію, клітини крові, а також при сильній інвазії – кліщі демодекс.