Тренінг «Основи епідеміологічного нагляду за стічними водами»

Триденний тренінг «Основи епідеміологічного нагляду за стічними водами», який проходив з 08 лютого по 10 лютого 2023 р. в м.Дніпро.
Мета тренінгу – обговорення  основних підходів до епідеміологічного нагляду за циркуляцією збудників інфекційних хвороб в стічних водах, а також практичне застосування результатів, отриманих в ході епіднагляду, в рамках проєкту PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
PATH є глобальною некомерційною благодійною організацією, яка займається покращенням громадської охорони здоров’я.
Учасники тренінгу – фахівці обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) МОЗ України – епідеміологи та працівники лабораторій, які приїхали на тренінг з 8 областей України, щоб отримати інформацію про те:
–  як організувати епіднагляд за стічними водами;
–  як проводити вибір точок та організувати забір проб;
–   як проводити лабораторні дослідження;
–   як проводити аналіз та інтерпретувати отримані результати;
–   як застосовувати результати для підготовки пропозицій для прийняття управлінських рішень в сфері громадського здоров’я.
Спікери тренінгу – представники РАНТ (Роман РОДИНА – проєктний менеджер проєкту);
– представники ДУ «Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України» (Дар’я ПОНОМАРЕНКО – консультант проєкту PATH, начальник відділу біологічної безпеки та біозахисту; Оксана КОШАЛКО – завідувач відділу організації епіднагляду; Ірина ДЕМЧИШИНА – завідувач референс лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та  особливо небезпечних патогенів, к.м.н.);
– спеціалісти «Biosafety-center» ДДАЕУ (Дмитро МАСЮК – директор центру, д.вет.н., професор; Віктор НЕДЗВЕЦЬКИЙ – заступник директора центру, д.б.н., професор; Сергій ШАТАЛОВ – завідувач лабораторіі ПЛР ).
Отже, разом – до покращення громадської охорони здоров’я!