Від утримання свиней чекаємо, насамперед, вигоди.
Однак, їх здоров’я може погіршуватись з різних причин: як від неякісних кормів і рівня годівлі, невідповідних умов утримання, так і захворювань заразної природи, спричинених мікробами чи паразитами.
Найпростіші організми, за величезну кількість років сформували в собі майже невразливі механізми виживання. Вони здатні прекрасно співіснувати не лише з організмом хазяїна але й з іншими подібними собі.
Мова йде про еймерій і балантидій, які за умов потрапляння до організму свиней часто «вибудовують» толерантні стосунки як між собою, так і з організмом-хазяїном, клінічно не проявляючись як захворювання. Проте, за певних обставин, їх перебування може обернутись відчутними збитками для господарства. Така асоціація паразитів може призвести до масової загибелі поросят (молодняк є найсприйнятливішим) за ураження травного каналу. І, так як виникнення еймеріозів та балантидіозу можливе одночасно і за подібних ознак, то їх варто диференціювати. Тим більше, що лікування тварин за цих протозоозів передбачає застосування специфічних препаратів.
Лабораторна діагностика з ідентифікування збудників цих інвазій досить зрозуміла: виявлення ооцист еймерій (ізоспор) або балантидій у фекаліях поросят.
Однак, слід пам’ятати, що ооцисти досить стійкі до умов зовнішнього середовища, а от балантидій можливо виявити у пробах фекалій не пізніше 30 хвилин, а у трупах тварин до 3-х годин.