Напис «Містить ГМО» замість «Без ГМО»?

6

Напис «Містить ГМО» замість «Без ГМО»?

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект, що передбачає відмову від обов’язкової норми маркувати продуктів харчування, що не містять генномодифікованих організмів (ГМО), позначкою “Без ГМО”. Про це повідомляє інформаційне управління ВР.

Законопроектом № 6251 передбачається відображати на етикетці харчових продуктів інформацію про генетично модифіковані організми написом “з ГМО” лише у випадках наявності в них зареєстрованих у встановленому порядку генетично модифікованих організмів або складових (інгредієнтів), які було вироблено із зареєстрованих генетично модифікованих організмів, в обсягах, що не перевищують 0,9% від загальної маси продукту в одиниці упаковки.

На засіданні Комітету зазначалося також, що такий підхід до маркування продукції з ГМО застосовується в законодавстві Російської Федерації, країн Євросоюзу та інших країнах.

Документом також встановлюється обов’язкова норма вказувати при маркуванні харчових продуктів інформацію про наявність у харчовому продукті зареєстрованих генетично модифікованих організмів або при виробництві складових (інгредієнтів) харчового продукту із зареєстрованих ГМО.

За матеріалами biz.liga.net