Бактеріологічне дослідження сперми самців сільськогосподарських тварин

Існує прямий зв’язок між ступенем мікробної забрудненості сперми самців та запліднювальною здатністю самок тварин. В природних умовах у здорових плідників у звивистих канальцях сім’янників, придатках, сім’япроводах і початковій частині уретри мікроорганізми відсутні. Кількісний та якісний склад мікроорганізмів у спермі сильно коливається в залежності від стану здоров’я та гігієнічного стану плідника, умов утримання та якості відбору сперми.

Забрудненість сперми патогенними мікроорганізмами може зумовити розповсюдження при штучному осіменінні трихомонозу, вібріозу, бруцельозу, туберкульозу, паратуберкульозу, лептоспірозу, ящура та інших інфекційних хвороб.

З умовно-патогенної мікрофлори в спермі плідників виявляють синьогнійну та кишкову палички, стафілококи, стрептококи, протей та ін.

Відділ бактеріології та біотехнології пропонує бактеріологічне дослідження сперми самців сільськогосподарських тварин. До складу дослідження входять такі показники: загальне мікробне число, визначення наявності бактерій групи кишкової палички (БГКП), анаеробів, стафілококів, стрептококів, а також синьогнійної палички.

Важливо пам’ятати, що якісна сперма самців-плідників є запорукою відновлювальної здатності маточного поголів’я та народження здорового і життєздатного молодняка.

korova-i-malenkiy-telenok