Бактеріологічна діагностика грибів роду Malassezia

Тепер лабораторна діагностика грибкових захворювань тварин стане ще більш ефективною, завдяки новому бактеріологічному дослідженню малассезіозів.

фото ухо малас

Патогенність малассезій носить опортуністичний характер – вони не здатні самостійно викликати  захворювання в імунокомпетентному організмі, а тільки виступаючи в асоціації з іншими мікроорганізмами. Ці обставини впливають і на клінічну маніфестацію, і на підходи до діагностики і терапії Malassezia-інфекції.

Дані лабораторних досліджень показують, що захворювання тварин, в патогенезі яких беруть участь гриби роду Malassezia, на даний час представляють важливу проблему ветеринарної медицини. Також важливо зазначити, що ці мікроорганізми здатні уражувати не тільки шкірні покриви, а майже всі тканини та органи, викликаючи при цьому різноманітні патології: очей, вух, ротової порожнини, статевих органів.

Бактеріологічне дослідження є найбільш інформативним та достовірним методом лабораторної діагностики. За допомогою бак дослідження можливо визначити оптимальний протигрибковий препарат (наприклад, кетоконазол, флуканазол чи ітраконазол), який має мінімальний токсичний вплив на макроорганізм та максимальну дію до збуднику Malassezia. Строк проведення бактеріологічного дослідження триває від 5 до 7 діб.