Академія пат. розтину

15-16 жовтня 2015 року на базі Науково-дослідного центру  біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету спільно із компанією ТОВ «Зоетіс Україна» проведена ІХ науково-практична конференція: «Актуальні аспекти хвороб органів дихання свиней. Особливості патологоанатомічної і лабораторної діагностики».

У конференції взяли участь провідні фахівці науково-дослідного центру біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК, більше 30 представників провідних сільськогосподарських підприємств Дніпропетровської, Чернігівської, Одеської, Миколаївської та Кіровоградської областей (ПрАТ «Бахмутський Аграрний Союз», ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія», СТОВ “Перемога”, ППАФ «Борисфен», СВК «Інзер-Груп», СВК «АФ «Міг-Сервіс-Агро», ТОВ «Агро-Еліта», ПП «АгроДіс», ТДВ «Колос», ФГ «Зоря» та ін.).

Відкрили конференцію науковий керівник НДЦ Павло Гаврилін, директор НДЦ Дмитро Масюк та директор з свинарства Зоетіс у країнах СНД Віктор Еверт, які відмітили важливе значення співробітництва наукових установ України та міжнародних компаній у галузі ветеринарної медицини, особливо, з питань найбільш актуальних та небезпечних інфекційних хвороб тварин, таких як вірусні гастроентерити свиней, проліферативна ентеропатія, актинобацилярна плевропневмонія, респіраторно-репродуктивний синдром та  цирковірусна інфекція. Плідна співпраця завжди дає можливість запропонувати виробникам індивідуальні комплексні рішення лабораторного супроводу виробництва якісної і безпечної продукції від вхідного контролю до отримання готового продукту.

У перший день конференції Павло Гаврилін провів майстер-клас з техніки патологоанатомічного розтину трупів свиней, який відбувся на базі навчальних лабораторій кафедри нормальної і патологічної анатомії сільськогосподарських тварин. Особливістю заходу  був відео-супровід маніпуляцій, який дозволив більш детально ознайомити учасників конференції з основними патологоанатомічними змінами та вмінням проводити інтерпретацію отриманої макрокартини. Відео демонструвалось на великому екрані в режимі сучасного часу, що дозволило усім фахівцям безпосередньо оволодіти особливостями методики патологоанатомічного дослідження органів тварин.

У рамках майстер-класу Наталя Неверковець розповіла та наглядно продемонструвала фахівцям особливості відбору зразків для бактеріологічного дослідження. Значну зацікавленість учасників науково-практичної конференції викликав майстер-клас, проведений Любов’ю Шендрик, який містив нюанси забору біоматеріалу для паразитологічних досліджень.

В рамках конференції із доповідями виступили провідні фахівці НДЦ та компанії ТОВ «Зоетіс Україна». Колеги обмінялися досвідом щодо успішних практик у вирішенні питань діагностики, лікування та профілактики захворювань свиней.

У другий день конференції фахівцями НДЦ були презентовані виробничі ситуації, складені на основі реальних господарств і містили результати ПЛР, ІФА, бактеріологічних та морфологічних досліджень, що сприяло великій зацікавленості виробників та викликало гарячу дискусію.

На завершення конференції учасники отримали сертифікати та пам’ятні подарунки. Не зважаючи на те, що проведення таких конференцій на базі науково-дослідного центру університету стало вже традиційним, кожен захід має свою неповторність завдяки зацікавленій аудиторії та високому професіоналізму науковців.

 

DSC_0175

 

DSC_0012

 

DSC_0193

 

DSC_0006

 

DSC_0202

 

DSC_0117